MINA
Tere tulemast minu blogisse minu vahetusaastast Belgias! Minu nimi on Birgit, olen 18-aastane ning sel kooliaastal elan ja õpin Belgias.
 
VAHETUSAASTA
Olen päris kindel, et ma poleks praegu Belgias, kui minu onutütar Anette kaks aastat tagasi Taanis vahetusaastal poleks käinud. Ilma inspiratsioonita temalt poleks ma tõenäoliselt ise sellise mõtte peale tulnud ja poleks ka lihtsalt julgenud nii hullu asja ette võtta.
Mõte, et tahan ka vahetusaastale minna tuli mul 2017. aasta augustis, kui onutütar oli just Taani jõudnud. Mõtlesin, et tahan ka neid toredaid asju kogeda. 2018. aasta juunis saatsin YFUle taotluse ning augustis sõlmisime YFUga vahetusaasta lepingu Belgiasse Vallooniasse.
Ehkki välismaal saab elada ka õppides ülikoolis või töötades, otsustasin just vahetusaasta kasuks gümnaasiumis, kuna saan elada kui kohalik kohalikus peres, tänu millele saan ise muutuda kohalikuks, saan kiiremini selgeks keele ja osa kultuurist.
BELGIA
Mul oli palju riike, kuhu oleks tahtnud vahetusaastale minna. Ja on siiani (ha-ha!). Mõlgutasin mõtteid Prantsusmaa, Belgia, Šveitsi, Norra, Hollandi, Itaalia ja Norra üle. Mingi hetk otsustasin, et lähen prantuse keelt kõnelevasse riiki. Prantsuskeelsesse Šveitsi oli ainult üks koht, mis oli ära võetud, Prantsusmaale mineku jaoks olin ma liiga vana, mistõttu jäigi järele ainult prantsuskeelne Belgia. Siin ma nüüd olen!